Dudak Vitamini: Dudak Mezoterapisinin Hyaluronik Asidin (Dudak Dolgusunda Kullanılan Etken Madde) Eklenerek Dudaklara Enjeksiyon İşlemidir. Dudak Mezoterapisi Olarak da Bilinir.

Dudak Vitamini Nedir?

Dudak Vitamini, dudaklar için özel olarak formülize edilmiş gençleştirici mezoterapi tekniğinin özel bir karışımıdır. Vitaminler, temel mineraller ve diğer nemlendirici etken maddelerden oluşan vitamin kokteylinin nano iğneler kullanılarak dudaklarınıza tazeleyici ve gençleştirici destek verilir. Dudakların renginde, dokusunda, neminde ve genel görünümünde gözle görülür iyileşmeler olur. Kokteylde kullanılan Hyaluronik Asit’in rehidre (Nemlendirme Etkisi )edici etkisi sayesinde dudakların hacminde istenilen düzeyde bir artış da sağlanır.

Dudaklarınız Neden Vitamine İhtiyaç Duyar?

Dudaklardaki cilt, ince bir koruyucu cilt tabakası korunduğu için çok hassastır. Yağ bezlerinin yanı sıra melanin pigmentlerinden bulunmadığı dudaklar, güneşin UV ışınlarından korunamaz bu nedenle dehidrasyon (Nemini Kaybetme) ve güneş hasarına karşı özellikle savunması bulunmamaktadır.

Faydaları Nelerdir?

Herkesin cildi benzersizdir ve bu nedenle de bu şekilde işlem yapılmıştır. Uzman dudaklarınızın durumunu değerlendirecek ve dudaklarınızın ihtiyaç duyacağı özel vitaminler, mineraller ve antioksidanlarla dolu özel bir mezoterapi kokteyli hazırlayacaktır.

Dudak kenarı çevresindeki ince çizgiler ve kırışıklıklar da doğrudan ağız derisi çevresinde dudak vitamini ile giderilebilir. Nemlendirme seviyelerini arttırmakla kalmaz, aynı zamanda ağız çevresindeki cildin kolajen üretimini ve elastikiyetini yükseltir ve daha belirgin bir çizgi oluşturur ve dudaklara doğal bir kontur kazandırır.

Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın !!!

Uygulama Prosedürü?

Dudak Vitamini yaklaşık 15-30 dakika sürer ve nano iğnelerle dudakta işlem yapılır. Bu, dermapen ile birleştirerek olabilir. Dermapen, ciltte mikro kanallar oluşturan otomatik bir mikro iğneleme cihazıdır. Uygulanan serumlar, dudakların gövdesinden geçtiğinde bu mikro kanallara daha derinlemesine nüfuz ederek ürünlerin maksimum düzeyde emilmesini sağlar.

Dudak Vitamini Acıtır mı?

Mezoterapi ile kullanılan mikro iğneler çok incedir ve bu nedenle rahatsızlık veya ağrı çok azdır. Bazıları için hafif bir batma ve kızarıklık ile birlikte bir çizik gibi hissedilebilir. Acıyı azaltmak için topikal bir lokal anestezik veya uyuşturma kremi uygulanabilir. Vitaminde kullanılan bileşenler de cilt tipinize uygun olacak ve reaksiyon veya tahriş riskini azaltacaktır.

Sonuçları Ne Zaman Belli Olur?

Dudakların görünümünde canlı, gençleştirici bir etki, tek bir tedaviden sonra görülebilir. Ortalama 2 seansta etkisi daha çok görülür.

Dikkat: Dudak Vitamini uygulaması yalnızca Dermotolog, Estetik Cerrahi ve Medikal Estetik Sertfikasına sahip uzman doktorlar tarafından yapılır. Herhangi bir doktor ve Estetisyen bu uygulamayı yapamaz. Bilginize…

Ebru Akel ile

Özge Ulusoy İle